Proteesimestarit


Helsinki


Marco Storti

Johtaja, Proteesimestari
050 556 1386
marco.storti@haltija.fi


Janne Auvinen 

Alaraajaproteesit, yläraajaproteesit
041 449 2736
janne.auvinen@haltija.fi


Pasi Harju 

Alaraajaproteesit
040 830 7207
pasi.harju@haltija.fi


Hermanni Jäntti 

Alaraajaproteesit
040 125 7070
hermanni.jantti@haltija.fi


Mika Sukanen

Alaraajaproteesit
040 830 8068
mika.sukanen@haltija.fi


Karl Lindfors 

Yläraajaproteesit
050 556 1387
karl.lindfors@haltija.fi


Christer Lindqvist 

Alaraajaproteesit
040 637 2337
christer.lindqvist@haltija.fi


Heidi Matinmikko

Teknikko
040 833 0437
heidi.matinmikko@haltija.fi


Laura Paasivaara 

Jalkineet, tukipohjalliset, proteesit
040 8304264
laura.paasivaara@haltija.fi


Sonja Schuvalow

Teknikko, alaraajaproteesit
044 476 2529
sonja.schuvalow@haltija.fi


Vaasa

Robert Kotkamaa
Länsi-Suomen toimipisteen esimies
040 532 2639
robert.kotkamaa@haltija.fi

Jukka Koskinen
Jalkineet, tukipohjalliset, ortoosit
040 550 9355
jukka.koskinen@haltija.fi


Henrik Nuutinen
Jalkineet, tukipohjalliset, proteesit, ortoosit
040 545 7172
henrik.nuutinen@haltija.fi


Kukka-Maaria Ollus
Jalkineet, tukipohjalliset, proteesit, ortoosit
040 172 7336
kukka-maaria.ollus@haltija.fi


Lappeenranta ja Kotka


Ville Hirvonen

Ortopediset-, erityisjalkineet ja tukipohjalliset
044 345 6046
ville.hirvonen@haltija.fi


Janne Ruippo
Itä-Suomen toimipisteiden esimies
Kotka ja Lappeenranta
040 501 3275
janne.ruippo@haltija.fi

Minna Tervonen-Ruippo 
Myymälävastaava
Kotka ja Lappeenranta
040 776 3393
minna.tervonen-ruippo@haltija.fi


Oulu

Tommi Ahonen
Proteesit, jalkineet, ortoosit, pohjalliset
040 749 4505
tommi.ahonen@haltija.fi

 

 


Seinäjoki

Apuvälineteknikko Jussi Ilkka
Proteesit, ortoosit, tukipohjalliset ja jalkineet
044 476 2501
jussi.ilkka@haltija.fi

Apuvälineteknikko Petri Mäki
Ortoosit, jalkineet ja tukipohjalliset
044 765 1170
petri.maki@haltija.fi