Proteesimestarit


Helsinki


Marco Storti

Johtaja, Proteesimestari, Helsinki
050 556 1386
marco.storti@haltija.fi


Janne Auvinen 

Alaraajaproteesit, yläraajaproteesit
041 449 2736
janne.auvinen@haltija.fi


Pasi Harju 

Alaraajaproteesit, Helsinki
040 830 7207
pasi.harju@haltija.fi


Hermanni Jäntti 

Alaraajaproteesit, Helsinki
040 125 7070
hermanni.jantti@haltija.fi


Tanja Lahtinen 

Teknikko, Helsinki
040 845 8125
tanja.lahtinen@haltija.fi


Karl Lindfors 

Yläraajaproteesit, Helsinki
050 556 1387
karl.lindfors@haltija.fi


Christer Lindqvist 

Alaraajaproteesit, Helsinki
040 637 2337
christer.lindqvist@haltija.fi


Heidi Matinmikko

Teknikko, Helsinki
040 833 0437
heidi.matinmikko@haltija.fi


Laura Paasivaara 

Jalkineet, tukipohjalliset, proteesit
040 8304264
laura.paasivaara@haltija.fi


Sonja Schuvalow

Alaraajaproteesit, Helsinki
044 476 2529
sonja.schuvalow@haltija.fi


Mika Sukanen

Alaraajaproteesit, Helsinki
040 830 8068
mika.sukanen@haltija.fi


Kotka


Janne Ruippo

Itä-Suomen toimipisteiden esimies, Kotka
040 501 3275
janne.ruippo@haltija.fi


Jenni Viinanen 

Jalkineet ja tukipohjalliset, Kotka
044 760 2215
jenni.viinanen@haltija.fi


Minna Tervonen-Ruippo 

Myymälävastaava, Kotka ja Lappenranta
040 776 3393
minna.tervonen-ruippo@haltija.fi


Vaasa


Robert Kotkamaa

Länsi-Suomen toimipisteen esimies, Vaasa
040 532 2639
robert.kotkamaa@haltija.fi


Jukka Koskinen

Tukipohjalliset, ortopediset jalkineet, Vaasa & Seinäjoki
040 550 9355
jukka.koskinen@haltija.fi


Petri Mäki 

Jalkineet, tukipohjalliset, ortoosit, Vaasa & Seinäjoki
044 765 1170
petri.maki@haltija.fi

Henrik Nuutinen
Jalkineet, tukipohjalliset, proteesit, ortoosit, Vaasa
040 545 7172
henrik.nuutinen@haltija.fi


Kukka-Maaria Ollus

Jalkineet, tukipohjalliset, proteesit, ortoosit, Vaasa
040 172 7336
kukka-maaria.ollus@haltija.fi


Lappeenranta


Ville Hirvonen

Ortopediset-, erityisjalkineet ja tukipohjalliset, Lappeenranta
044 345 6046
ville.hirvonen@haltija.fi


Kari Minkkinen 

Proteesit, ortoosit ja jalkineet, Lappeenranta
044 034 5604
kari.minkkinen@haltija.fi

 


Oulu


Tommi Ahonen

Proteesit, jalkineet, ortoosit, pohjalliset, Oulu
040 749 4505
tommi.ahonen@haltija.fi