Liikkumisen apuvälineet


Kari Pietikäinen

Myyntiryhmän päällikkö
Yksilölliset apuvälineet
0400 747 539
kari.pietikainen@haltija.fi


Mikko Hautere
Myyntiedustaja
HUS (sähköiset apuvälineet)
Porvoo
044 084 6680
mikko.hautere@haltija.fi


Tarja Jalovaara
Myyntiedustaja
Helsinki, Espoo, Vantaa,
Rinnekoti
040 900 8690
tarja.jalovaara@haltija.fi

Outi Kariniemi
Myyntiedustaja
Pohjois-Pohjanmaa (aikuisten
seisomatelineet, sähköiset apuvälineet)
Keski-Pohjanmaa, Lappi
044 476 2517
outi.kariniemi@haltija.fi

Outi Kariniemi
Myyntiedustaja
Pohjois-Pohjanmaa
(lasten apuvälineet / aikuisten manuaalipyörätuolit)
 Länsipohja, Kainuu
044 476 2517
outi.kariniemi@haltija.fi


Mia Koski
Myyntiedustaja
Savo. KYS, Essote, Sosteri ja Siun Sote
044 476 2523
mia.koski@haltija.fi

pekka kyllonen
Pekka Kyllönen
Myyntiedustaja
Vaasa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi
040 450 9312
pekka.kyllonen@haltija.fi


Petteri Laurila
Myyntiedustaja
Kanta-Häme, Päijät-Häme
Eksote, Carea
0400 217 811
petteri.laurila@haltija.fi

kati santi-saari
Kati Santi-Saari
Myyntiedustaja
Varsinais-Suomi, Satakunta
044 743 4720
kati.santi-saari@haltija.fi


Reetta Uuttera
Myyntiedustaja
Tays (Aikuiset, lapset),
Pirkanmaa, Porin kaupunki
044 974 1221
reetta.uuttera@haltija.fi


Anna Yli-Kojola
Myyntiedustaja
HUS lasten apuvälineet
Länsi-ja Keski-Uusimaa,
Validia-kuntoutus
040 747 0025
anna.yli-kojola@haltija.fi