Messuosastomme:
- Hyvä Ikä: 1 f 21
- Fysioterapia & Kuntoutus: 3 c 40
Vanhustyön ja vanhuusiän tapahtuma Hyvä Ikä 2018 järjestetään 3.-4.10.2018 Helsingin Messukeskuksessa. Samaan aikaan järjestetään Messukeskuksessa uutena kuntoutusalan Fysioterapia & Kuntoutus 2018 -tapahtuma. Kahdelle päivälle ja kahteen tapahtumaan on luvassa paljon ohjelmaa ja ajankohtaista asiaa. Tapahtumaan odotetaan yhteensä 7000 kävijää.
Haltijalaiset löydät Hyvä Ikä -messuilta osastolta 1f21. Tule tutustumaan uutuuksiin ja keskustelemaan, mitä erilaiset hoivan ja kuntoutuksen laitteet ja välineet mahdollistavat. Olemme mukana myös uudessa kuntoutusalan Fysioterapia & Kuntoutus 2018 -tapahtumassa. Sieltä löydät meidät osastolta 3c40.
Meillä on kaksi puheenvuoroa:
Fysioterapian ja kuntoutuksen lava:
- Ke 3.10. klo 11:30 Kuntoutuksen uusi tuleminen (Pia Yli-Kankahila, Haltijan asiakkuusjohtaja)
Hyvän Iän lava:
- To 4.10. klo 12:00 Aktivoivaa hoivaa kotihoidossa ja hoivakodissa (Minna Hiltunen, Haltijan avainasiakaspäällikkö)
Messut on avoinna ke 9-17 ja to 9-16.
Jos et ole vielä saanut messukutsua, voit pyytää kutsun oman alueesi myyntiedustajalta tai asiakaspalvelusta: asiakaspalvelu@haltija.fi.
Nähdään messuilla!