Styrelse


Ledningsgruppen

Maarit Leppänen
Sälj- och marknadschef
040 539 3303
maarit.leppanen@haltija.fi

Samu Vuorio 
Chef, ekonomi och administration
040 830 1288
samu.vuorio@haltija.fi

Inka Ylipieti
Chef, anbud
040 772 7897
inka.ylipieti@haltija.fi

Ville Kattelus
Chef
Underhåll, infrastruktur och logistik
044 040 3839
ville.kattelus@haltija.fi


Marknadsföring och försäljning


Nanna Rinta-Kultti

Kundtjänstchef, Birkala
040 455 5589
nanna.rinta-kultti@haltija.fi


Helena Koponen 

Säljassistent, Birkala
040 960 5468
helena.koponen@haltija.fi

Saila Ahlroth-Luomala 
Marknads- och säljsekreterare
044 757 1631
saila.ahlroth-luomala@haltija.fi

Liisa Kangasniemi 
Säljsekreterare
040 742 5583
liisa.kangasniemi@haltija.fi


Ekonomi och HR

Samu Vuorio 
Chef, ekonomi och administration
040 830 1288
samu.vuorio@haltija.fi

Airi Ahlstedt
Extern redovisning, inköpsfakturor
040 455 2102
airi.ahlstedt@haltija.fi

Saila Luumi 
HR-frågor
044 741 9753
saila.luumi@haltija.fi

Liisa Kangasniemi
Säljfakturor, kundtjänst
020 791 2739
liisa.kangasniemi@haltija.fi