Myyntiedustajat 


Osasto-ja perusapuvälineet

Tommi Ilves
Pirkanmaa, Keski-Suomi
tommi.ilves@haltija.fi
044 235 9796

Terhi Leppänen
Ergonomiakorttikouluttaja
Varsinais-Suomi, Satakunta, Vaasa, Etelä-Pohjanmaa
terhi.leppanen@haltija.fi
040 455 3938

Emilia Peuronen
HUS HYKS, Hyvinkään ja Länsi-Uudenmaan sairaanhoitoalueet ja Helsinki, Hyvinkää, Nurmijärvi, Länsi-Uusimaa (Hanko, Raasepori, Inkoo, Siuntio, Lohja, Vihti, Nummela, Karkkila)
emilia.peuronen@haltija.fi
044 476 2525

Jyrki Punkari
HUS Itä-Uudenmaan ja Porvoon sairaanhoitoalueet, Kanta-Häme ja Espoo, Kauniainen, Kirkkonummi, Vantaa, Itä-Uusimaa (Porvoo, Sipoo, Loviisa, Askola, Lapinjärvi, Pornainen) ja Keski-Uusimaa (Kerava, Tuusula, Järvenpää, Mäntsälä)
jyrki.punkari@haltija.fi
040 585 9595

Janne Skyttä
Päijät-Häme, Carea, Eksote, Itä-Savo, Etelä-Savo
janne.skytta@haltija.fi
040 066 1051

Kuntoutus- ja terapiavälineet

Joni Heikkilä
Tuotepäällikkö
joni.heikkila@haltija.fi
050 503 1304

Yksilölliset liikkumisen apuvälineet

Anna Asikainen
Etelä-Pohjanmaa, Tampereen kaupunki
anna.asikainen@haltija.fi
044 771 0331

Mikko Hautere
HUS & Validia-kuntoutus - Ruskeasuo (sähköiset) | Ahvenanmaa, Itä-Uusimaa (Porvoo, Sipoo, Pornainen, Loviisa, Askola, Lapinjärvi, Myrskylä)
mikko.hautere@haltija.fi
044 0846 680

Tarja Jalovaara
Helsinki, Vantaa, Espoo, Kauniainen
tarja.jalovaara@haltija.fi
020 791 2747

Jaana Junnonen 
Ergonomiakorttikouluttaja
OYS (manuaalit ja lapset) | Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Lappi
jaana.junnonen@haltija.fi
040 849 2248

Mia Koski 
Pohjois-Savo, Itä-Savo, Etelä-Savo
mia.koski@haltija.fi
044 476 2523

Pekka Kyllönen
Keski-Suomi, Vaasa
pekka.kyllonen@haltija.fi
020 791 2754

Petteri Laurila
Päijät-Häme, Carea, Eksote
petteri.laurila@haltija.fi
0400 217 811

Antti Oinas
TAYS
antti.oinas@haltija.fi
044 7833 041

Kari Pietikäinen
Pohjois-Karjala, Ylä-Savon sote
kari.pietikäinen@haltija.fi
040 074 7539

Matti Pikkuhookana
OYS (sähköiset) | Pohjois-Pohjanmaa, Länsi-Pohja, Kainuu
matti.pikkuhookana@haltija.fi
020 791 2730

Kati Santi-Saari
Varsinais-Suomi, Satakunta
kati.santi-saari@haltija.fi
044 7434 720

Reetta Uuttera
Kanta-Häme, Pirkanmaan ympäristökunnat (pl. TAYS ja Tampereen kaupunki)
reetta.uuttera@haltija.fi
044 974 1221

Anna Yli-Kojola
HUS & Validia-kuntoutus -  Ruskeasuo (manuaalit ja lapset) | Länsi- ja Keski-Uusimaa (Hanko, Raasepori, Siuntio, Inkoo, Lohja, Karkkila, Vihti, Kirkkonummi, Nurmijärvi, Hyvinkää, Tuusula, Järvenpää, Kerava, Mäntsälä)
anna.yli-kojola@haltija.fi
040 747 0025

Hoitotarvikkeet sekä raskaus, imetys ja vastasyntyneet

Merja Forsström 
Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Kainuu, Länsi-Pohja, Lappi
merja.forsstrom@haltija.fi
040 070 2207

Joonas Kivimäki 
HUS, Päijät-Häme, Carea, Eksote
joonas.kivimaki@haltija.fi
044 476 2537

Kirsi Laakso
Etelä-, Itä- ja Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Keski-Suomi
kirsi.laakso@haltija.fi
050 595 5537

Nina Runola
Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Pirkanmaa, Satakunta, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Vaasa
nina.runola@haltija.fi
044 476 2506

Tekniset ja kommunikaation apuvälineet

Ari Pohjanmaa
Lappi, Länsi-Pohja, Kainuu, Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Itä-Savo, Etelä-Savo, Etelä-Karjala
ari.pohjanmaa@haltija.fi
040 560 0633

Aura Nurkki
HUS, Varsinais-Suomi, Satakunta, Vaasa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Kymenlaakso
aura.nurkki@haltija.fi
044 715 9785

Katriina Rinne
Kommunkaatiotuotteiden asiantuntija
katriina.rinne@haltija.fi
020 791 2735

Olli Saarinen
Asiakaspalvelu ja vienti
olli.saarinen@haltija.fi
040 093 4522

Sokeain apuvälineet

Johanna Herranen
johanna.herranen@haltija.fi
044 700 3270

Infra-ratkaisut

Jari Leppiniemi
jari.leppiniemi@haltija.fi
044 589 2290